Prosinec 2011

Merry Christmas

23. prosince 2011 v 20:41 Blbosti a ostatní
Takže Vánoce už jsou skoro tady, takže Vám přeji jijich pěkné prožití. Rovnou Vám všem moc děkuju i za přízeň a návšťevnost na mém blogu. Jsem ráda, že si tady nelámu hlavu s články nadarmo ;) Doufám, že ty Vánoce pořádně oslavíte i za mě, protože já budu dřepět doma s rodinou, která mě nenechá nazdobit stromeček černýma baňkama :D Takže ještě jednou veselé Vánoce ve stylu Raven aneb všem Gothicům, Emařům, Pologothicům, Metalistům a prostě všem, co tíhnou k "divnějším" stylům tak, jako já ;) :D

Hai-Uri

22. prosince 2011 v 22:37 Bestiář
Tvor napůl. Totiž napůl neviditelný, s jednou nohou, jednou paží a polovinou těla, trochu by připomínal evropské monocoli, kdybychom nebyli tak daleko. Na své jediné noze poskakuje přes kalaharské keříky a žere lidi.
Má několik příbuzných i mimo khoinské legendy, například u Zuluů si nijak nepochvalují existenci tvora jménem Tikdoshe, také jedno - (doplňte příslušné orgány) trpaslíka. Pokud se ho podaří porazit, můžete si přijít k slušným znalostem magie, které Tikdoshe nabídne jako odměnu, jeho - bohužel mnohem častější -vítězství znamená neodkladnou smrt.
Zuluové to mají ke Khoinům blízko. Ale další netvor, jednostraný, jednonohý, jednoruký a napůl neviditelný žije ve střední Africe, což už je docela zajímavé. Jmenuje se Chiruwi a chová se stejně jako Tikdoshe - každého vyzývá na souboj na smrt a na dárky, poražený protivník je zabit, vítěz odměněn magií.

Zwarte Madam

22. prosince 2011 v 22:31 Bestiář
Tuto vlámskou čarodějnici můžete zahnat prostým užitím křesťanských symbolů, problém je ovšem v tom, že dáma ve službách ďáblových, která shromažďuje duše do pekelné sbírky, je pokaždé popisována jinak, takže vám s identifikací podezřelé osoby nepomohu, musíte věřit v instinkt.