Leviathan

2. října 2011 v 0:11 |  Bestiář
Leviathan je jedním ze zlých démonů, kteří se objeví při apokalypse.
Většinou má leviathan podobu velryby (ale opravdu velké), méně často pak krokodýla nebo hada, případně draka (tady se skrývá chyták v latinském slově serpens, které vyjma významu had znamená v některých případech drak.
Kanaanci znali tvora jménem Lotan, sedmihlavého draka, kterého zabil bůh Baal, Leviathan je ugaritským zlým bohem, ale přece jen se s ním nejčastěji setkáme na moři, kde se objevuje v celé své kráse.
Vlastně ne celé, často spí s hřbetem nad hladinou, vzbuzujíc v proplouvajících námořnících naději na trochu pevné půdy pod nohama. Nikdy netrvá dlouho, než se leviathan potopí a námořníci jen tak tak zachrání holéživoty. A někdy ani ty ne. V židovských mýtech sice býval ochráncem všech vodních stvoření (jako zíz létajících a behémot po zemi chodících), ale doba pokročila a jak už to bývá, našla mu jiné zaměstnání.
Badatelem nejzkušenějším je v oboru leviathana svatý Brendan. Ten se s tímto tvorem setkal dokonce dvakrát.
Kněz, vědom si úskalí leviathanovy přítomnosti v Písmu svatém, nazývá toto zvíře Jasconius, a tvrdí, že se tento tvor pokouší zastrčit si ocas do tlamy, což při jeho rozměrech dost dobře nejde.
Při prvním vylodění na jasconiové hřbetě nechal irský kněz své druhy rozdělat oheň, což rybu pochopitelně donutilo k pohybu. Lidé vyděšeně prchli, aby po osmi letech zakotvili u jasconia znovu.
Tentokrát se chovali opatrněji a tak si v klidu mohli odpočinout a navíc najít hrnec, který před léty na rybě ve spěchu zapomněli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LukNR LukNR | E-mail | 9. května 2012 v 16:10 | Reagovat

Tady ten demon je zajimavy, jelikoz ma brzy prijit brzy na svet. Ma mu byt propujcena zvlastni moc od nejvyssiho. Moc casu. Mozna uz je tu, protoze se vsechno s nami urychluje a to je jeho soucasne pusobeni.
Puvodni zamer ochrance vodnich tvoru se zda byt stale platny, jelikoz temer nenavratne nicime more, jezera, reky...  A tak prijde, aby vse srovnal. To, ze se bude k nam chovat jako Demon je vicemene nasim pricinenim.

2 LukNR LukNR | 9. května 2012 v 16:19 | Reagovat

Cituji : "Kněz, vědom si úskalí leviathanovy přítomnosti v Písmu svatém, nazývá toto zvíře Jasconius, a tvrdí, že se tento tvor pokouší zastrčit si ocas do tlamy, což při jeho rozměrech dost dobře nejde. "

Zastrceni ocasu do tlamy znazornuje nekonecny kolobeh casu. Uz od davnych casu. Zda se, ze uz kdysi usiloval o moc casu.

Dedukce>>>
A jelikoz nebyl schopen toho dosahnout, tak mu byl nabidnut obchod.

Nejvyssi demon ma tu moznost zachazet s casem a predat tuto schopnost. Tudiz za nim prisel demon Ball, ktery ho zabil, aby mohl nastoupit do jejich rad. A ted je ten cas, kdy dostava svou sanci. Zda se, ze dodnes jen silil. Krmili jsme ho a stale krmime. A dnes uz nas spoustava svou silou...

3 LukNR LukNR | 14. května 2012 v 14:21 | Reagovat

Na wikipedii muzete nalezt o Ugaritu par veci. Zanik mesta je nejasny. Puvod take.
Objevila se tam soska, ktera ma znazornovat Baala.
V jinych mytologiich jako Boha, ne zrovn vlidneho. Dnes je to jeden z vlivnych demonu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama