Xandria

7. září 2010 v 21:08 |  Hudba
Xandria
Xandria
vznikla roku 1997 v Bielefeldu (Německo). Svá první dema "Xandria" a "Kill The Sun" zveřejnila skupina na
kill the sun
internetu, a tak si získala své první fanoušky. Avšak debutové album vydala tato německá formace až v roce 2003 pod názvem "Kill The Sun" Úspěchem z tohoto alba si skupina vytvořila cestu k dlouhé nadějné kariéře. Fanoušků se našlo tolik, že se skupina začala umísťovat v mediálních řebříčcích a vydala se také na turné po celém Německu. Další album (. Podle mě asi zatím jejich nejlepší a nejpropracovanější album… )
ravenheart
"Ravenheart" z roku 2004 zaznamenalo také nečekaný úspěch - na žebříčku v Německu stoupalo stále výše a výše až se zarazilo na 36. příčce! Velice oblíbený se stal i videoklip k samotné písni "Ravenheart".
Skupina se také vydala na turné a festivaly - v létě 2004 navštívila třeba "Summer Breeze Festival", kde hrála na hlavní scéně, nebo "Busan International Rock Festival" v Jižní Koreji, což je největší rokový festival v jihovýchodní Asii (přibližně 30 000 nadšených diváků). V roce 2005 představuje Xandria nové album - "India".
india
Na nahrání tohoto alba se také podílel německý filmový orchestr "Babelsberg" a mnoho hostujících hudebníků. Album zaujalo 30. místo v seznamu nejoblíbenějších hitů na trhuNa jaře roku 2007 vydává skupina další album - "Salomé - The Seventh Veil". Je zase trochu odlišné od předešlých alb, ale
salome
rozhodně to neznamená, že méně kvalitní. Na jaře roku 2008 však přichází šokující zpráva - zpěvačka Lisa Schaphaus-Middelhauve opouští po téměř osmi letech úspěšné spolupráce skupinu. Xandria momentálně hledá novou zpěvačku. Dne 6. června vydává skupina kompilaci toho nejlepšího ze všech svých čtyř alb pod názvem "Now & Forever".
xandria
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M i š @ l k @ M i š @ l k @ | Web | 8. září 2010 v 20:08 | Reagovat

ahoj nááádhernííí bloček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama