After forever

7. září 2010 v 20:44 |  Hudba
Oficiální stránka: www.afterforever.com

Skupina After Forever byla založena roku 1995 pod názvem Apocalypse.
after forever
Její hudba byla zaměřena na death metal a kapela hrála většinou covery na skladby od Iron Maiden. Vše se změnilo roku 1997, kdy se k After Forever připojila zpěvačka Floor Jansen. Styl hudby se posunul blíže k symphonic a gothic metalu s cílem nechat vyniknout skvělý hlas zpěvačky. V roce 1999 začala skupina skládat vlastní skladby a podařilo se jí vydat dvě demo nahrávky - Ephemeral a Wings Of Illusion. Ty přinesly kapele úspěch v podobě podepsání smlouvy s nahrávací společností. Debutové album s názvem Prtison of Desire
Prison of Desire
spatřilo světlo světa v dubnu roku 2000 a v Evropě sklidilo obrovský úspěch.
V roce 2000 vyšel také jediný singl z tohoto CD - Follow In the Cry. Ještě na konci téhož roku došlo ke změnám v sestavě After Forever. Klávesistu Jacka Driessena vystřídal Lando van Gils a bubeníka Joepa Beckerse nahradil Andre Borgman. V květnu roku 2001 bylo vydáno druhé album pod názvem Decipher. Z tohoto alba vzešly roku 2002 dva singly.
V roce 2002 došlo k dalším změnám v obsazení skupiny. Kytarista Mark Jansen kvůli rozdílným názorům na styl hudby opustil After Forever a založil formaci Epica, kde stále ještě aktivně působí. V After Forever ho nahradil nový člen Bas Maas. V roce 2003 vydala kapela EP a DVD Exordium.
Následující rok byl ve znamení již třetího alba skupiny, které bylo vydáno v březnu 2004 pod názvem Invisible Circles a dosáhlo velkého úspěchu. Na této desce se do stylu hudby začíná dostávat progressive metal. Došlo také k dalším změnám v sestavě formace, klávesista Lando van Gils se rozhodl kapelu opustit a ještě v témže roce ho nahradil Joost van den Broek. Na začátku září 2005 vydala skupina již své čtvrté album, pojmenované Remagine.
Dne 3. března 2006 opustila kapela nahrávací společnost Transmission Records.V říjnu 2006 podepsala skupina After Forever smlouvu s Nuclear Blast Records a pod tímto labelem nahráli na konci roku 2006 své již v pořadí páté album. Pojmenováno After Forever
after forever
a vyšlo v dubnu roku 2007.
V lednu 2008 skupina oznámila, že si minimálně na rok bere přestávku a Floor Jansen v interwiev s rádium Ragnarök oznámila, že se kapela sejde na počátku roku 2009, aby jednala o své budoucnosti.
Jestli skupinu neznáte a chtěli by jste si ji poslechnout, doporučuju písničku Energize Me.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama