Září 2010

Xandria

7. září 2010 v 21:08 Hudba
Xandria
Xandria
vznikla roku 1997 v Bielefeldu (Německo). Svá první dema "Xandria" a "Kill The Sun" zveřejnila skupina na
kill the sun
internetu, a tak si získala své první fanoušky. Avšak debutové album vydala tato německá formace až v roce 2003 pod názvem "Kill The Sun" Úspěchem z tohoto alba si skupina vytvořila cestu k dlouhé nadějné kariéře. Fanoušků se našlo tolik, že se skupina začala umísťovat v mediálních řebříčcích a vydala se také na turné po celém Německu. Další album (. Podle mě asi zatím jejich nejlepší a nejpropracovanější album… )
ravenheart
"Ravenheart" z roku 2004 zaznamenalo také nečekaný úspěch - na žebříčku v Německu stoupalo stále výše a výše až se zarazilo na 36. příčce! Velice oblíbený se stal i videoklip k samotné písni "Ravenheart".
Skupina se také vydala na turné a festivaly - v létě 2004 navštívila třeba "Summer Breeze Festival", kde hrála na hlavní scéně, nebo "Busan International Rock Festival" v Jižní Koreji, což je největší rokový festival v jihovýchodní Asii (přibližně 30 000 nadšených diváků). V roce 2005 představuje Xandria nové album - "India".
india
Na nahrání tohoto alba se také podílel německý filmový orchestr "Babelsberg" a mnoho hostujících hudebníků. Album zaujalo 30. místo v seznamu nejoblíbenějších hitů na trhuNa jaře roku 2007 vydává skupina další album - "Salomé - The Seventh Veil". Je zase trochu odlišné od předešlých alb, ale
salome
rozhodně to neznamená, že méně kvalitní. Na jaře roku 2008 však přichází šokující zpráva - zpěvačka Lisa Schaphaus-Middelhauve opouští po téměř osmi letech úspěšné spolupráce skupinu. Xandria momentálně hledá novou zpěvačku. Dne 6. června vydává skupina kompilaci toho nejlepšího ze všech svých čtyř alb pod názvem "Now & Forever".
xandria

After forever

7. září 2010 v 20:44 Hudba
Oficiální stránka: www.afterforever.com

Skupina After Forever byla založena roku 1995 pod názvem Apocalypse.
after forever
Její hudba byla zaměřena na death metal a kapela hrála většinou covery na skladby od Iron Maiden. Vše se změnilo roku 1997, kdy se k After Forever připojila zpěvačka Floor Jansen. Styl hudby se posunul blíže k symphonic a gothic metalu s cílem nechat vyniknout skvělý hlas zpěvačky. V roce 1999 začala skupina skládat vlastní skladby a podařilo se jí vydat dvě demo nahrávky - Ephemeral a Wings Of Illusion. Ty přinesly kapele úspěch v podobě podepsání smlouvy s nahrávací společností. Debutové album s názvem Prtison of Desire
Prison of Desire
spatřilo světlo světa v dubnu roku 2000 a v Evropě sklidilo obrovský úspěch.
V roce 2000 vyšel také jediný singl z tohoto CD - Follow In the Cry. Ještě na konci téhož roku došlo ke změnám v sestavě After Forever. Klávesistu Jacka Driessena vystřídal Lando van Gils a bubeníka Joepa Beckerse nahradil Andre Borgman. V květnu roku 2001 bylo vydáno druhé album pod názvem Decipher. Z tohoto alba vzešly roku 2002 dva singly.
V roce 2002 došlo k dalším změnám v obsazení skupiny. Kytarista Mark Jansen kvůli rozdílným názorům na styl hudby opustil After Forever a založil formaci Epica, kde stále ještě aktivně působí. V After Forever ho nahradil nový člen Bas Maas. V roce 2003 vydala kapela EP a DVD Exordium.
Následující rok byl ve znamení již třetího alba skupiny, které bylo vydáno v březnu 2004 pod názvem Invisible Circles a dosáhlo velkého úspěchu. Na této desce se do stylu hudby začíná dostávat progressive metal. Došlo také k dalším změnám v sestavě formace, klávesista Lando van Gils se rozhodl kapelu opustit a ještě v témže roce ho nahradil Joost van den Broek. Na začátku září 2005 vydala skupina již své čtvrté album, pojmenované Remagine.
Dne 3. března 2006 opustila kapela nahrávací společnost Transmission Records.V říjnu 2006 podepsala skupina After Forever smlouvu s Nuclear Blast Records a pod tímto labelem nahráli na konci roku 2006 své již v pořadí páté album. Pojmenováno After Forever
after forever
a vyšlo v dubnu roku 2007.
V lednu 2008 skupina oznámila, že si minimálně na rok bere přestávku a Floor Jansen v interwiev s rádium Ragnarök oznámila, že se kapela sejde na počátku roku 2009, aby jednala o své budoucnosti.
Jestli skupinu neznáte a chtěli by jste si ji poslechnout, doporučuju písničku Energize Me.