Teorie

15. srpna 2010 v 22:17 |  Upíři
Četla jsem v jednom časopise teorie původu upírů. Koktejl 4/2007. Zajímavej článek. Doporuuji přečíst. No a tady je máte ve zkratce vypsané.

hřbitov

Má li společenství fungovat, potřebuje nepřítele. Nic lidi nescelí tolik jako společný nepřítel, který může za vše špatné. A pokud nikdo takový není, lidé jej určí, zpravidla někdo, kdo se odlišuje. Křivé zuby, nadměrné ochlupení, deformační nemoc (porfýrie, především její forma známá jako Güntherova choroba, kdy je člověk přecitlivělí na světlo a při jeho kontaktu dochází ke kožním defektům hlavně na periferních částech těla, jako uši, nos, prsty a mají dokonce červené zuby), ale i lidé mentálně postižení.
  1. V dobách, kdy sem naplno proniklo křesťanství, nedlouho po čarodějnických procesech lidé věřili v nadpřirozeno. "Mnozí sedláci vždy ještě přiváželi tajné oběti ďasům a mrtvé pochovávali v hájích bůžkům pohanským zasvěcených a u mnohých kouzelníci a čarodějové větší vážnost měli, než kněží křestanští" je psáno v Kosmově kronice z 11. století. Proto vznikalo mnoho dekretů, jenž přikazovali exhumace a vymícení čarodějů a pohanů. Takto se odstraňovali i nepohodlní lidé, ze kterých byl po smrti udělán pomocí protivampyrických rituálů symbol zla.
  2. Po smrti jednoho člena rodiny, začalo být zle i ostatním členům, "proto ze strachu nechali jeho tělo vykopati a provedli protivampyrické rituály." ale vědec Michael Bell zjistil při zkoumání ostatků, že za smrt mohla tuberkulóza, či jiná vysoce nakažlivá smrtelná nemoc s dlouhou inkubační dobou. Po smrti se začala projevovat u pozůstalých.
3. Často docházelo pohřbívání za živa. Možná fungovala jakási telepatie, kdy se nebožtík v rakvi probral a ve snaze dostat se ven se zjevoval svým příbuzným, kteří by jej ze strachu vykopali a tím by se zachránil. Nebožtíci se proto nacházeli zohavení, jak se úporně snažili zachránit, avšak s neodpovídajícím stádiem rozkladu. Či ještě živí, ale šílení. (No upřímně kdo by tam nezešílel). Když ale tohle naleznete, tak vás nenapadne, že jste ho pohřbili zaživa, nýbrž, že v rakvi ožil, což není zrovna normální.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama