Archandělé

13. července 2010 v 17:25 |  Andělé
Archandělé jsou v různých náboženských tradicích považováni za nejvyšší anděly v andělské nebeské hierarchii(slovo archanděl pochází z řečtiny, archón=vládce, angelos=posel). Jsou nositeli božích milostí a jako personifikace božských atributů stojí nejblíže Nejvyšší božské bytosti, představují její majestátnost a velebnost. Podobně jako v původním křesťanství - které však později eliminovalo jejich počet pouze na tři (Michael, Rafael a Gabriel)- se již v židovském náboženství i v souboru posvátných zoroastrických textů vzpomíná sedm archandělů jako protiváha sedmi démonů. Archandělům s ženským typem energie se zvykne občas říkat archeiai (patří k nim kupříkladu archanděl Gabriel).
gabriel
Archandělé byli kromě mnohých dalších úkolů pověřeni uskutečňováním Božích projektů a plánů. Mohli bychom je tedy označit za jakési architekty vesmíru a světa, tvůrce nejohromnějších i nejdrobnějších aspektů Univerza.
Tyto vznosné světelné bytosti se stali prvními duchovními učiteli a vůdci lidí. Rovněž jsou všichni léčiteli a uzdravovateli, i když je za patrona léčitelů, lékařů, felčarů a lékárníků označován někdy pouze archanděl Rafael. Mohou hojivě působit na jakékoliv úrovni a uzdravovat jak naše fyzická, tak mentální, emocionální i éterická těla. Naplňují nás Světlem pocházejícím přímo z věčného Zdroje. Otevřením se světelnému působení jejich energií pročišťujeme celou svou bytost i své bytí a umožňujeme sami sobě dojít neuvěřitelné transformace a transmutace. Archandělské energie nám nemohou nikdy ublížit, nebo způsobit jakoukoli škodu. Naopak, přijímání jejich energie nás posouvá někdy až kvantovým skokem na cestě k pokroku v našem každodenním i spirituálním životě.
Požádáme-li o pomoc jednoho z archandělů a obracíme-li se na jednoho z nich, obvykle tím současně přivoláme asistenci a přítomnost i těch ostatních.
Podle nauky o periodickém střídání vlády archandělů, opírající se o teorii mnicha Trithemia, jsou archandělé rovněž strážci a duchy času. Každé ze sedmi nejvyšších archandělských inteligencí přislouchá moc nad naším světem na stejně dlouhou dobu. Od roku 1879 po dobu 355 let je duchem času právě archanděl Michael, jemuž jako nejvyššímu knížeti čtvrtého andělského chóru (občas se říká taktéž čtvrtého nebe) podléhají mocnosti a duchové formy, pomáhající každé duši překonávat pokušení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama